دو سوم از حرفه‌ای‌های  حوزه IT اعلام کرده‌اند که کاربرانشان هنوز استفاده از ویندوز 7 را به ویندوز 10 ترجیح می‌دهند.  
یک سال از رونمایی ویندوز 10 گذشته است، اما به نظر می‌رسد که تغییر هنوز برای بسیاری از افراد سخت است. تغییر هرگز آسان نبوده است، اما مایکروسافت تمام تلاش خود را می‌کند تا برای هر فردی دلیل و انگیزه‌ای ایجاد کند تا ویندوز خود را ارتقا دهند. برای مثال مایکروسافت قول داده است که در صورتی که ویندوز 10 روی لپ‌تاپ فردی نصب نشد، تحت شرایط و شروط خاصی، یک لپ‌تاپ جدید را به طور رایگان به آن فرد بدهد. همچنین مایکروسافت امنیت ویندوز 10 را به مقدار بسیار زیادی افزایش داده است و مردم را تشویق می‌کند تا بتواند به میزان یک میلیارد نصب را در سه سال اول عرضه برسد.

تا مدتی پیش، برنامه ریزی به این سادگی نبود، و علت آن هم موانعی بود که سر راه دستگاه‌های همراه مایکروسافت وجود داشت. اما توجه به این مورد هم مهم است که فرقی ندارد که ویندوز 10 چه پیشرفت‌ها و بهبودهایی داشته است، چرا که برخی از افراد تحت هر شرایطی نسبت به تغییرات مقاومت نشان می‌دهند. به ویژه وقتی که آن تغییر مربوط به وسیله ای باشد که هر روزه از آن استفاده می کنند.

یک مطالعه جدید توسط SpiceWorks نشان داده است که 69% از دپارتمان‌های IT گزارش کرده‌اند که کاربرانشان هنوز به طرز عجیبی با ویندوز 7 راحت‌تر هستند تا با ویندوز 10٫ تنها 17% از دپارتمان‌های IT گزارش کرده اند که کاربران آن‌ها با ویندوز 10 بیش‌تر احساس راحتی می‌کرده‌اند.

این موضوع می‌تواند یکی از خطرات سر راه گسترش و توسعه نرم‌افزارها باشد چرا که زمان می‌برد تا راه خود را در زندگی افراد باز کنند. متأسفانه، تنها ویندوز 7 نیست که هنوز توجه مردم را به خود جلب کرده است. در مطالعه‌ای دیگر مشخص شد که ویندوز سرور ۲۰۰۳ نیز هنوز جزو نیمه اول ویندوزهای مورد علاقه مردم است، آن هک یک سال بعد از آن که برای همیشه از دور خارج شده است.

ما شمول بسیار زیادی را از ویندوز 10 شاهد بوده‌ایم از جمله چیزی که قرار است در سالگرد ویندوز 10 ارائه شود. این سالگرد در هفته آینده است.برچسب‌ها: ویندوز10، IT، مایکروسافت
تاریخ: دوشنبه 4 مرداد 1395 | 22:33 | نویسنده: ابی | نظرات (0)

  • paper | ثامن باکس | دانشگاه فسا